Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomysł Kaszubskiego Grand Prix zrodził się już jakiś czas temu przy okazji organizacji przez The North Event Grand Prix Trójmiasta. Okazało się, że jest spore zapotrzebowanie na jesienny cykl imprez właśnie w tym rejonie, stąd w tym roku podjęto współpracę z Gminą Wejherowo, MOSiRem Rumia i MOSiRem Reda i powstał zupełnie nowy cykl, który rozpoczyna się 14 października w Bolszewie.

Idea jest prosta i przyjazna, chodzi o to, by popularyzować aktywność na świeżym powietrzu w jak najmniej skomplikowanej formie – stąd biegi i nordic walking. Organizatorzy stawiają na rekreację i dobrą zabawę, ale nie zapominają też o rywalizacji – przygotowano serię kategorii wiekowych w obu dyscyplinach, rozkładających się mniej więcej, co 10 lat, dzięki czemu każdy może powalczyć ze swoimi rówieśnikami i ma sporą szansę na podium.

Zapisy ruszyły już z początkiem września, a liczba uczestników z dnia na dzień szybko rośnie: https://elektronicznezapisy.pl/event/3048.html

Co ciekawe, oprócz startów głównych, odbędzie się również niesamowity Bieg w Szpilkach, dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na 100 metrów na minimum pięciocentymetrowych obcasach! Start jest tu darmowy! Szczegóły i regulamin na facebooku Kaszubskiego Grand Prix: https://www.facebook.com/KaszubskieGP

Kolejne starty to Rumia 3 listopada (XXXIV Bieg Pokoju) i Reda 9 grudnia (Uliczny Bieg Mikołajkowy). Zapraszamy do zapisów na cały cykl.

Więcej informacji: www.kaszubskiegp.pl

Data i miejsce: 14.10.2018, ul. Jagodowa, Bolszewo

Program minutowy:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zamknięcie biura zawodów nordic walking

10:00 – start nordic walking 5 km

10:30 – zamknięcie biura zawodów na bieg

11:00 – start biegu 5 km

ok 12:00 – dekoracja i zakończenie imprezy