Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

>>Regulamin udzielania i rozliczania dotacji celowej<<

Konkurs skierowany jest do osób prawnych – jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów realizujących zadania z zakresu gospodarki komunalnej, dotyczące zaopatrzenia w energię cieplną – realizujących zadania na obszarze województwa pomorskiego.

Mieszkańcy Gminy Wejherowo będą mogli zgłaszać zadania polegające na likwidacji kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem. Zamiast nich zamontować można:

  • kotły opalane gazem lub olejem opałowym;

  • źródła ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą);

  • piece na energię elektryczną.

Przedsięwzięcia mogą zostać zrealizowane w budynkach mieszkalnych należących do osób fizycznych, jednostek samorządu terytorialnego, bądź takich, w których funkcjonują wspólnoty mieszkaniowe.

Oprócz tego, Gmina Wejherowo, wychodząc naprzeciw mieszkańcom, którzy nie są w stanie – mimo dostępnych dofinansowań – ponieść kosztów zmiany źródła ogrzewania na nowoczesne, planuje uruchomić dotacje z budżetu Gminy na modernizację źródeł ciepła na paliwa stałe w sposób zapewniający obniżenie emisji. Na rynku dostępne są np. technologie dopalania gazów odlotowych (tzw. „spalanie dymu”), co przy kosztach rzędu do tysiąca złotych pozwala osiągać znaczne ograniczenie emisji pyłów oraz zmniejszyć zużycie opału.

Planowany termin rozpoczęcia naboru – na przełomie marca i kwietnia. Nabór potrwa 1 miesiąc od terminu ogłoszenia. Formularze zgłoszeniowe, regulamin oraz inne dokumenty związane z konkursem będą dostępne na stronie ugwejherowo.pl oraz w Urzędzie Gminy Wejherowo po jego ogłoszeniu.