Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

>>>Aktualne wyniki<<<

 

Przez ten plebiscyt bezpośrednio realizujemy najważniejszą misję naszej gazety jako największego dziennika regionalnego na Pomorzu - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Na naszych łamach i na stronach serwisów internetowych prezentujemy i doceniamy osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności. Promujemy szlachetne postawy, ofiarność i zaangażowanie, lokalny patriotyzm, a także przedsiębiorczość.

Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominują nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w pomorskich miastach i powiatach. Zgłaszają ich także nasi Czytelnicy. Wszystkie nominacje podlegają akceptacji kapituły pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego. Później głos oddajemy mieszkańcom Pomorza - to oni w głosowaniu wybiorą laureatów.

W piątek, 5 stycznia przedstawiliśmy nominowanych kandydatów w "Dzienniku Bałtyckim" i rozpoczęło się głosowanie. Nominacje Czytelników będą przyjmowane do wtorku, 16 stycznia i będą podlegać akceptacji redakcyjnej kapituły plebiscytu.

Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie naszej akcji będzie trwać do wtorku, 30 stycznia. W lutym laureaci tytułu Osobowości Roku z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu, wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym zachowując zdobyte wcześniej głosy powalczą o tytuły Osobowości Roku 2017 na Pomorzu i dodatkowe, cenne nagrody.

Pod koniec lutego w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której zdobywcy tytułów Osobowość Roku 2017 w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu odbiorą piękne statuetki i dyplomy.