Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W akcji sadzenia drzew uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm - Kazimierz Plocke, Wójt Gminy Wejherowo – Henryk Skwarło, a także Wójt Gminy Krokowa - Henryk Doering. Wśród uczestników nie zabrakło też leśników, przedstawicieli służb, czy choćby uczniów szkół podstawowych. Ponadto, w wydarzeniu po raz pierwszy wzięło udział Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Gminy Wejherowo, na czele z prezesem, a zarazem sołtysem wsi Bolszewo – Edmundem Biangą. W celu odnowienia fragmentu lasu po chorych sosnach, uczestnicy samodzielnie posadzili głównie sosny i dęby, ale też graby. Sadzonki udostępniło Gospodarstwo Szkółkarskie Domatowo.

Nadleśnictwo Wejherowo każdego roku sadzi około pół miliona drzew. Lesistość w Polsce obecnie wynosi niespełna 30 procent, co na tle krajów europejskich jest wynikiem bardzo przeciętnym. Pamiętajmy, że każde zasadzone drzewo przyczynia się do zminimalizowania niekorzystnych zmian klimatycznych. Dlatego serdecznie wszystkich zachęcamy do brania udziału w tego typu akcjach. 

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<