Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13.09.1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. 2013 poz. 1399 ze zm.) przyłączenie do sieci jest obowiązkowe. Przyłącza kanalizacyjne należy wykonać własnym staraniem i na własny koszt.

Informujemy, że osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów przyłączenia we własnym zakresie mogą ubiegać się o częściowe ich pokrycie z budżetu Gminy. Rozpatrzeniu podlegają wnioski osób, które dokonały przyłączenia i złożyły kompletny wniosek o dotację do Urzędu Gminy w terminie do 6 miesięcy od oddania sieci kanalizacyjnej do użytkowania. W późniejszym okresie dotacje nie będą przyznawane.

Proces przyłączenia rozpoczyna się od wystąpienia o wydanie warunków technicznych.

Formalności związane z przyłączeniem do sieci należy realizować w PEWIK Gdynia – Biuro Obsługi Klienta, ul. Witomińska 29,  81- 311 Gdynia, tel. (58) 66 87 311.