Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Jednak aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym wydarzeniu, z informacją o odbywającym się kiermaszu wyruszyli rowerzyści z Bolszewskiego Klubu Rowerowego „Cyklista”, którzy od samego rana, na rowerach, zapraszali mieszkańców gminy Wejherowo, a zwłaszcza Warszkowa, Kniewa, Orla, Góry, Gościcina i Bolszewa do przyjazdu do Bolszewa. Z pomocą wyruszył im również Wójt Henryk Skwarło, który co prawda na motorze, ale równie aktywnie zachęcał mieszkańców do skorzystania z zaproszenia. Niemałe zaskoczenie czekało zwłaszcza wiernych w kościołach na terenie gminy, na których po Mszach Świętych czekał ten niezwykły, mikołajowo-rowerowy orszak. 

Najwięcej emocji wzbudziło jednak moc atrakcji przygotowanych w  hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie. I tak, podczas gdy dorośli mieli okazję zaopatrzyć się na pierwszym w gminie Wejherowo kiermaszu świątecznym, dzieci w każdym wieku świetnie bawiły się ze świątecznymi animatorami. Na wielu przygotowanych z tej okazji stoiskach znalazły się m.in. ozdoby choinkowe, obrazy, rzeźby, stroiki, haftowane serwety, anioły w przeróżnych postaciach, jak również pierniki, ciasta i wiele innych świątecznych przysmaków. Na zakończenie kiermaszu ze świątecznym przedstawieniem wystąpiła grupa teatralna. Wspaniała, świąteczna atmosfera sprzyjała udanym zakupom i dobrej zabawie, zatem zarówno rodzice, jak i ich pociechy opuszczali bolszewską halę w doskonałych nastrojach. Organizatorem Mikołajek był Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie. Organizatorzy dziękują radnej Lucynie Pranschke za finansowe wsparcie imprezy.